Опубликовано: четверг, 12 января 2023

Просмотров: 601

Миколаївська філія ДП «АМПУ» забезпечує виконання своїх функцій та завдань незважаючи на війну

 

Надзвичайно суттєвим для ДП «АМПУ» з початку війни та в ході ведення бойових дій залишалось питання забезпечення дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища та забезпечення виконання міжнародних обов’язків держави з питань запобігання забрудненню моря з суден.

Не звертаючи увагу на початок війни та нанесення ворогом ракетних атак, ДП «АМПУ» забезпечувалось прийняття твердих та рідких забруднень з суден, які перебували та перебувають в морських портах, сумлінно виконуючи вимоги міжнародної конвенції по запобіганню забрудненню з суден (MARPOL 73/78), які покладені на підприємство державою.

Крім того, підприємством та його філіями вживались заходи щодо недопущення екологічних катастроф, які могли виникнути внаслідок ворожих атак по об’єктах критичної інфраструктури.

Окремої уваги заслуговують оперативні та злагоджені дії працівників Миколаївської філії ДП «АМПУ», які попри обстріли міста ліквідували розливи рослинної олії, що виникли внаслідок ракетних атак та ударів дронів-камікадзе по портовій інфраструктурі. Так, останніми було нанесено удар по місту, внаслідок чого пошкоджень зазнали 4 накопичувальні ємності з рослинною олією, місткість кожної з яких складала 7 500 м3.

Завдяки оперативному встановленню бонових загороджень витік олії вдалося локалізувати в районі причалів № 0 та № 1 морського порту Миколаїв, такі дії призвели до запобігання розповсюдженню забруднення за межі Миколаївської області, що потенційно могло би вплинути на стан морського середовища на державному рівні та у транскордонному контексті. Для ліквідації забруднення акваторії від олії до роботи було залучено спеціалізоване судно типу МНМС та спеціалізований автотранспорт, роботи з ліквідації забруднення тривали 2 тижні.

ДП «АМПУ» продовжує підтримувати функціонування системи екологічного менеджменту за стандартом ISO 14001:2015, що підтверджено міжнародно визнаним органом сертифікації.

Отже, в ході війни підприємство продовжує неухильно та сумлінно виконувати функції та завдання, передбачені Законом України «Про морські порти України».

}

ТЕЛЕФОН ДОВЕРИЯ

государственного предприятия

«Администрация морских портов Украины»

(048) 775-94-60

Звонки принимаются круглосуточно